Dawid Przybysz

oficjalna strona autora

Przyszłość


Jakie mam plany pisarskie na przyszłość? Kiedy powstanie druga część ,,Czystego zła’’?

Odpowiem na te pytania po kolei. Obecnie pracuję nad nową powieścią, chyba bardziej z gatunku SF niż fantasy. Książka tym razem będzie bardziej przystępna dla młodszej publiki, ponieważ nie będzie tak brutalna jak „Czyste zło”.

Akcja toczy się w USA w 2020 roku. Pewien zwykły chłopiec jest już znudzony monotonnym życiem – chodzi do szkoły, spotyka się z kolegami, pomaga matce. Jest biedy i nie stać go na żaden sprzęt elektroniczny. W końcu na urodzinach udaje mu się uzbierać odpowiednią sumę, by kupić średniej jakości laptop. Długo poszukuje w miarę dobrego, lecz taniego sprzętu. Przez przypadek zauważa reklamę nowego produktu technologicznego – IconAnimal. To urządzenie, które przenosi twój umysł do domowego zwierzaka. Możesz zupełni zatracić się w jego ciele – sterować nim, jeść, skakać, szczekać, czyli robić wszystko to, co zwierzęta – tak przynajmniej głosi reklama. Tom – główny bohater powieści, postanawia zaryzykować i zakupić sprzęt. Po przyjściu paczki, rozpakowaniu jej i aktywowaniu technologii, okazuje się, że urządzenie rzeczywiście przenosi świadomość do pupila domowego. To uczucie jest niesamowite! A każda chwila spędzona w ciele chomika czy psa wciąga coraz mocniej! Niestety i to szybko staje się dla Toma zbyt trywialne. Postanawia przenieść się w ciało dzikiego zwierzęcia – co jest surowo zabronione! Tuż za oknem zauważa wróbla. Uczucie lotu na świeżym powietrzu to najpiękniejsze, co mogło go w życiu spotkać. Wkrótce jednak w pobliskim lesie dostrzega watahę wilków – graczy, zupełnie takich samych jak on, kontrolujących ciała zwierząt. Tom prędko do nich dołącza i nawiązuje bliższe relacje. Jednak czym dłużej on i jego przyjaciele przebywają w ciałach zwierząt, tym częściej tracą własną świadomość, a pierwotne instynkty przejmują nad nimi kontrolę. Zaczynają polować, zabijać, aż ich celem pada inny gracz – dziewczyna, która funkcjonuje pod postacią sarny. Brutalnie zaatakowana łania kona, a co najgorsze, kontrolująca ją nastolatka również umiera – w prawdziwym życiu.

Co się stanie, gdy prawda o szkodliwości IconAnimal wyjdzie na jaw? Jakie konsekwencje poniosą gracze, którzy zabili nastolatkę? Co zrobią, gdy IconAnimal zostanie całkowicie zakazany i wycofany z rynku?

Przekonasz się już niebawem…


Kiedy powstanie druga część ,,Czystego zła’’?

Już wiesz, że sporo czasu poświęcam tworzeniu zupełnie innej książki niż dotychczasowa. Jednak nie do końca jest to prawda, ponieważ równocześnie piszę trzecią część ,,Czystego zła’’. Tak, dobrze przeczytałeś, trzecią część, nie drugą, ponieważ tę już stworzyłem. Obecnie druga część poddawana jest wszelkiego rodzaju korektom oraz ocenie osób mi najbliższych, czyli przyjaciół. Dopiero po zamknięciu tego procesu, książkę uznam za skończoną. Z racji tego, że wiele osób czeka w kolejce do jednego papierowego egzemplarza, wydanie drugiej części przewiduję na rok 2021.

Czy mimo to mogę coś zdradzić na temat drugiego i trzeciego tomu? Zdecydowanie tak. W drugiej części skupiam się na historii ludzi, dlatego jej tytuł to ,,Czyste zło. Hekatomba ludzi’’. Trylogię zamknie zaś ,,Czyste zło. Krucjata świętych elfów’’.

Oczywiście czytelnik wciąż będzie śledził losy Nieumarłych, a zwłaszcza Lorda Quexava. Nie zabraknie też nowych postaci, przede wszystkim kobiet, które odegrają kluczową rolę. Osobiście uważam, że druga część bije pierwszą na głowę. Dlatego jeśli po przeczytaniu „Czystego zła. Potęgi Nieumarłych” uważasz, że powieść była dobra, to koniecznie wypatruj premiery kolejnego tomu! Jestem przekonany, że zaskoczę Cię nie raz, a zakończenia niektórych rozdziałów nie pozwolą Ci przerwać lektury i tak po prostu odłożyć książki na bok!