Dawid Przybysz

oficjalna strona autora

Rasy


Wiedźmy:

Dawno temu w czeluściach zapomnianej krainy Quermes wiedźmy wzniosły przeklęty zamek. To właśnie tam od lat martwe kobiety planują zemstę na swoich odwiecznych katach – ludziach. Gdyby nie prymitywne poglądy mieszkańców Witherfold, wiedźmy w ogóle by nie zaistniały. Otóż wiele wieków temu wszystkie kobiety, które przyłapano na uprawianiu magii w jakiejkolwiek postaci, od razu wieszano. Ludzie uważali wówczas, że magia jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn, a przejaw energii u niewiast to ucieleśnienie zła. Dopiero z czasem zmieniono ten absurdalny pogląd, lecz większość zamordowanych kobiet nigdy nie wybaczyła ludziom i poprzysięgła im zemstę po śmierci. Wiedźmy najbardziej słyną z ostrych słów i ognistych zaklęć, które są nieodłączną częścią ich martwego życia.


Arcylisze:

Czarnoksiężnicy arcylisze to najgroźniejsza rasa spośród wszystkich Nieumarłych. Dzięki nim powstał sojusz martwych ras, na którego czele stanął sam Lord Nerdion. Jednak podstęp sprzed kilkudziesięciu lat usunął pana Nieumarłych raz na zawsze, doprowadzając do rozpadu mrocznego przymierza. Martwi czarnoksiężnicy słyną z morderczych zaklęć, a przede wszystkim z trucizn i eliksirów, które zawsze zabierają ze sobą na bitwę. To czyni ich wyśmienitymi zabójcami i sprawia, że mogą się równać z najlepszymi magami z Witherfold.

 

Szkielety Zmierzchu:

Dzielni wojownicy, którzy polegli w bitwach służąc znienawidzonym panom, postanowili powrócić do świata żywych i wypełnić przeznaczenie. Gdy szkielety ponownie chwyciły za broń, obudził się w nich ogromny duch walki. W zamian za dar martwego życia poprzysięgły wierność szlachetnemu sir Oquenowi, który zawsze prowadzi ich do zwycięstwa.

 

Duchy:

Dusze zmarłych, które w niewyjaśnionych okolicznościach nie odeszły z tego świata, błąkają się po wielu opuszczonych miejscach, próbując odnaleźć spokój. Jednak ich siedliska często są niszczone i plądrowane, przez co nieustannie muszą uciekać. Duchy tylko wydają się niegroźne. W razie potrzeby mogą przyjąć na chwilę postać cielesną i zadać przeciwnikowi śmiertelny cios. Potrafią też opętać ofiarę, dzięki czemu mają pełną zdolność do kontrolowania jej ciała. Niektórzy ludzie twierdzą, że tylko dusze zdrajców nie mogą odejść z tego świata, dopóki nie odpłacą swych grzechów. Jednak same duchy najlepiej wiedzą, że jest zupełnie odwrotnie.

 

 Leśne Trolle:

Najbardziej odrażającymi i prymitywnymi istotami spośród wszystkich ras tego świata są leśne trolle. Ich barbarzyński wygląd i budowa pozwala im górować nad dziesiątkami jednostek wroga, a siła, z jaką uderzają, jest niewyobrażalna. Niestety ich ogromna postura i mocna ręka to jedyne zalety. Olbrzymy nie potrafią trzeźwo myśleć, przez co łatwo zapędzić je w pułapkę. Mimo to leśne trolle są dla Nieumarłych bardzo cenne, gdyż stanowią doskonałą tarczę i narzędzie podczas bitwy. Bestie słyną z tego, że zawsze rzucają się do bitwy jako pierwsze, a giną jako ostatnie.

 

Ludzie:

Ludzie ponad wszystko pożądają bogactwa i władzy. Przez to wielu królów sprawuje panowanie zaledwie kilka lat. Prawdziwą katastrofą okazały się rządy króla Ferda, a właściwie to, co wydarzyło się po jego śmierci. Trzej bracia – Arnest, Geriod i Kesmith – już od najmłdszych lat kłócili się tron. Według prawa ludzi to najstarszy z braci – Arnest był jedynym spadkobiercą. Jednak umierający Ferdo oświadczył, że niektóre ziemie mają przypaść jego pozostałym synom. Tak też się stało. Choć wydawałoby się, że każdy z braci powinien być zadowolony, to jednak chciwość Gerioda i Kesmitha doprowadziła do konfliktu z Arnestem. Rozpoczęła się zażarta walka o tron. W ten sposób ludzie się podzielili, walcząc przeciwko swym pobratymcom. Ludzi nie można ignorować. Każda istota na tym świecie wie, że magowie z Witherfold są najlepszymi czarodziejami. Właśnie z tej rasy wywodzą się uzdolnieni czarnoksiężnicy, którzy niejednokrotnie przekroczyli granicę magii. Łucznicy, piechurzy i pikinierzy są także wyśmienitym narzędziem w rękach mądrego króla.


Wampiry:

Wampirami rządzą trzej bracia: Tifuss, Qed i Oss. Każdy z nich jest wyjątkowy… na swój sposób. Najwięcej do powiedzenia ma najstarszy z nich Tifuss, którego głos zawsze rozchodzi się echem – nieważne gdzie akurat się znajduje. Ich cechą charakterystyczną jest śniada cera, przypudrowana jakby białym proszkiem. Wbrew stereotypowemu przekonaniu ludzi, wampiry potrzebują mięsa, a nie krwi, by się pożywić. Owszem ich znacznie przerośnięte kły często przebijają się przez tętnice wrogów, lecz osocze jest za mało odżywcze, by zaspokoić mroczny głód.


Wilkołaki:

Jaskinie Wolfgarin chętnie zamieszkują zdziczałe wilkołaki. To bardzo sprawni i zręczni wojownicy, którzy potrafią przyjąć postać przerośniętego wilka i z zabójczą siłą rozprawić się z wrogiem. Są cennymi sojusznikami dla Nieumarłych. Niestety wilkołaki mają własne cele i zawsze będą dbać w pierwszej kolejności o siebie. Egoizm, bestialstwo i bezpośredniość działania – doskonale opisują tę okrutną rasę. A ich przywódca Tregonoss? No cóż… o nim można powiedzieć naprawdę… wiele.


Rakajowie:

Skrzyżowanie ludzi z jaszczurami to określenie najlepiej obrazuje rasę rakajów. Ci doskonali wojownicy posługują się zawsze dwoma kindżałami. Niewielu uchodzi z życiem po walce z zielonymi potworami. Rządzi nimi rada starszych, która wspólnie podejmuje różne decyzje. Nie zawsze trafne…


Święte Elfy:

Najpiękniejsze, najmądrzejsze, najzwinniejsze i najbardziej zadufane w sobie święte elfy patrzą na pozostałe rasy z wyższością. Uważają się za istoty wręcz idealne, chociaż wiele brakuje im do doskonałości. Nikt jednak nie wątpi w to, że elfy są utalentowanymi łucznikami i łowcami, dzięki czemu zawsze wytropią ofiarę. Silna więź z naturą nadaje im finezyjności i lekkości, której brakuje pozostałym rasom. Kto chociaż raz wejdzie na ziemie świętych elfów, już nigdy nie będzie chciał opuścić ich przepięknego królestwa. Zauroczą go rośliny, zwierzęta, budynki i wszechobecna magia życia.


Eldarzy:

Eldarzy zamieszkują wyspę Eiglash. To doskonali dyplomaci i niezwykle cenni sojusznicy ludzi. Nie posiadają włosów na głowie, lecz dwie eleganckie macki wygięte do tyłu i sięgające aż do ud. Bladoróżowa lub fioletowa cera czyni z nich najbardziej niezwykłych mieszkańców świata. Ponad wszystko są honorowi, uczciwi i oddani słusznej sprawie. Silne ramiona eldarów i mosiężne młoty służące za broń prawie zawsze prowadzą ich do zwycięstwa.